Elektra Esotech izgubila proti Alposu
09.02.2007 Duško Supič, 2768 ogledov, 0 komentarjev
Zunanja povezava:  (kliknite ikono)
Košarka:
Za Elektro Esotech so dvoboj začeli Vidovič, Jeršin, Nedeljković, Kunc in Ručigaj, za Alpos Šentjur pa Palčnik, M. Sebič, Hunt, Novak in Lapornik. Sprva so se bolje znašli Šoštanjčani, hitro prešli v vodstvo z 8:4, a ga do polovice uvodne četrtine zavoljo zaporednih točk Alposovega ameriškega branilca...

KZS/Matej Avanzo

Alpos Šentjur - Elektra Esotech 92:82

Alpos Šentjur: Lapornik 10 (1:2) in 3 pridobljene žoge, M. Sebič 3 (3:6), Kadič 18 (5:6), Hunt 30 (12:12), Koštomaj 10 (4:7) in 6 asistenc, Novak 19 (6:6) in 5 skokov, Krušič 2 (0:1).
Elektra Esotech: Ručigaj 10 (2:2) in 7 skokov, Kunc 19 (6:10), Nedeljković 6 (4:4), Jeršin 12 (6:9) ter po 3 skoki in asistence, Vidovič 9 in 4 skoki, Goršek 3 (3:4) in 4 skoki, M. Čmer 13 (4:4) in 3 skoki, Mihalič 10 (2:2) in 5 skokov.

Za Elektro Esotech so dvoboj začeli Vidovič, Jeršin, Nedeljković, Kunc in Ručigaj, za Alpos Šentjur pa Palčnik, M. Sebič, Hunt, Novak in Lapornik. Sprva so se bolje znašli Šoštanjčani, hitro prešli v vodstvo z 8:4, a ga do polovice uvodne četrtine zavoljo zaporednih točk Alposovega ameriškega branilca Jammieja Hunta in Luke Lapornika tudi izgubili (8:13). Šentjurčani so vajeti igre prevzeli v svoje roke, po prvih desetih minutah pa si tudi zavoljo premetenega conskega presinga priborili šest točk naskoka (23:17).

V drugi četrtini se je Alposova prevlada nadaljevala, za kar je šlo dobršen del zaslug pripisati razpoloženemu Huntu - do 12. minute, v kateri je njegova ekipa vodila z 29:21, je dosegel že 14 točk. V nadaljevanju so se košarkarji Elektre Esotech prek Aleša Kunca in Jerneja Mihaliča sicer približali n 28:31, a ko sta se pri tekmecih Huntu pridružila še Elvis Kadič in Mario Novak se je prednost v 18. minuti povečala že na 10 točk (44:34). Kljub vsemu se je polčas končal z več kot dvakrat manjšo razliko (46:42), z kar je z nemogočo trojko ob sireni za iztek uvodnih 20 minut poskrbel Miha Čmer.

Kot da bi izjemen Čmerov koš Elektri Esotech dal krila, je ta na začetku drugega polčasa prešla v vodstvo z 48:46. Sledilo je nekaj izenačnih minut, nato pa so se Šentjurčani s serijo trojk znova "odlepili". Ko so v 36. minuti prešli v vodstvo z 82:70, se je zdelo, da je dvoboj odločen. In res je bilo tako ...

Izjavi trenerjev po tekmi

Damjan Novakovič, trener Alposa Šentjur: »Tekma je bila izjemno težka, pritisk velik, četudi vemo, da ne moremo osvojiti pokala. Olimpija je klub iz drugega planeta, zato si ne delamo utvar, da bi jih porazili v polfinalu.«

Bojan Lazič, trener Elektre Eostech: »Danes nismo igrali svoje košarke, prišlo je do razpada sistema. Oboji smo znani po čvrsti obrambi, sodniki so to tudi dovolili na začetku tekme, kar je Alpos izkoristil v nadaljevenju.«