Elektra Esotech premagala Roglo Zreče
13.01.2008 Duško Supič, 2578 ogledov, 0 komentarjev
Zunanja povezava:  (kliknite ikono)
Košarka:
Košarkarji Elektre so se v Zrečah veselili svoje šeste letošnje zmage, oslabljena Rogla, za katero sta tokrat prvič zaigrala Dejan Čigoja in Dejan Grković, pa ostaja pri štirih v spodnjem delu lestvice.

Rogla Zreče : Elektra Esotech 83:90 (18:17, 17:29, 24:23, 24:21)

Zreče - Športna dvorana Zreče, gledalcev 350, sodniki: Kolar (Ljubljana), Kovačič (Kranj), Gajšek (Trbovlje).

Rogla: Horvat 10 (1:5), Šporar 21 (1:1), M. Petrovič 4, Remus 8, Matevžič 6, Čigoja 19 (6:6), Grković 15 (3:6).

Elektra Esotech: Ličartovsky 25 (6:7), Ivanović 13 (5:10), Kunc 17 (7:7), Vrečko 18 (4:4), Jeršin 4, Šimunič 6 (4:6), Bubnič 7 (1:2).

Tekmo so bolje začeli gostje, medtem ko se je domačim poznala neuigranost, saj sta novinca v ekipi prišla šele sredi tedna, še vedno pa igrajo brez Boštjana Sivke in bratov Brolih. Elektra je sredi uvodne četrtine pobegnila na 8:1, a je gostiteljem nato še uspelo napraviti preobrat ter Šoštanjčane najprej ujeti, nato pa uvodno četrtino tudi dobiti z 18:17. Do polčasa so nato gostje odigrali bolj zbrano, medtem ko so domači z izjemo Miloša Šporarja in Čigoje preveč grešili.

Na začetku drugega dela so Šoštanjčani pobegnili 11 točk naskoka (39:51), Zrečani pa so imeli precej težav z osebnimi napakami. Kljub temu so skušali v obrambi odigrati po najboljših močeh in se vse do konca niso vdali. Prav nasprotno, ves čas so lovili Elektro in v zadnji četrtini bi prav lahko prišlo tudi do preobrata. Približali so se namreč na eno samo točko zaostanka (75:76), v končnici pa jim je kljub borbenosti zmanjkalo sreče.

V naslednjem krogu bo zreška Rogla gostovala pri Luki Kopru, Elektro pa čaka domači obračun s Krko.

Statistika tekme!

IZJAVI PO TEKMI

Slobodan Benić, trener Rogle Zreč: "Proti Elektri smo odigrali pravo prvenstveno tekmo. Moram reči, da smo igrali dobro, žal pa smo v prvem polčasu dovolili gostom, da so si nabrali razliko. V drugem delu tekme smo se trudili, da bi ujeli tekmeca, a smo ob tem porabili ogromno moči, zato smo bili pri tem lovu neuspešni. Moji igralci si zaslužijo čestitke, pravo tako pa čestitam za zmago Elektri."

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "To je bila izredno težka tekma, ki je bila izredno pomembna za obe zasedbi, ki še kako resno računata, da se uvrstita v ligo za prvaka. Vesel sem, ker smo celotno tekmo kontrolirali in vodili ves čas. V zadnji četrtini so domačini zaigrali zelo agresivno, zadeli so tudi nekaj trojk, a smo kljub temu ohranili trezno glavo in dovolj koncentracije za zelo pomembno zmago."