Zaslužena zmaga Elektre Esotech
08.03.2009 KZS, 1922 ogledov, 0 komentarjev
Zunanja povezava:  (kliknite ikono)
Košarka:
Košarkarji Luke Kopra so v predzadnjem krogu rednega dela prvenstva izpustili pomembno priložnost za ohranitev mesta na lestvici, ki še vodi v ligo za prvaka. Tokrat jih je premočno ugnala šoštanjska Elektra, ki pa si je z zmago odprla nove možnosti za preboj med elito. Ker je medsebojno srečanje Luka Koper dobila z devetimi koši razlike, je Elektra po tokratni zmagi ob enakem številu točk v prednosti.

Luka Koper : Elektra Esotech 81:95

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev 350, sodniki: Jeršan (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka), Česen (Kranj).

Luka Koper: Nachbar 9 (5:8), Kunc 13 (7:8), Mihalič 4 (4:4), Markič 2, Čmer 11 (7:7), Bubnić 6 (0:3), Držić 30 (5:5), Toroman 1 (1:2), Duščak 5 (2:2).

Elektra Esotech: Džambić 2, Horvat 1 (1:2), Mravljak 2 (2:4), Novak 14 (3:4), Sjekloča 6 (2:4), Ivanovič 26 (12:13), Ćup 17 (2:4), radunovič 21 (3:6), Karalič 6.

Dvomi o zmagovalcu so kmalu izginili. Koprčani so domače gledalce razočarali že v uvodnih minutah tekme. Čeprav so še vodili prve štiri minute srečanja, so nato gostje le zaigrali bolj ubrano in si že po prvih desetih minutah priigrali prednost štirih točk (23:19). To so držali tudi v nadaljevanju, v prvem polčasu pa je bil pri gostih z enajstimi točkami najučinkovitejši Ćup.

V tretji četrtini sta se pri Elektri razigrala še Ivanovič in Radunovič, ki sta zbrala po 15 točk, kar je tudi odločilo tekmo. Oba košarkarja sta v podobnem ritmu nadaljevala vse do konca, Ivanovič je bil s 26 točkami tudi najučinkovitejši igralec gostov. V vrsti Kopra, ta bo imel v zadnjem krogu težko delo, saj v sredo, 11. marca gostuje pri Hopsih iz Polzele, je bil s 30 točkami najboljši Držić.

V zadnjem krogu prvega dela lige UPC, bodo Koprčani kot rečeno gostovali v Polzeli (19.00), medtem ko bo Elektra Esotech na isti dan ob 20. uri gostila TCG Mercator.

MOŽNI RAZPLETI ZA UVRSTITEV V LIGO ZA PRVAKA (4 ekipe za 2 mesti)

IZJAVE TRENERJEV PO TEKMI:

Konstantin Subotič, trener Luke Koper: "Moja ekipa se je borila, a nam igra žal ni stekla. Elektra je odigrala eno boljših tekem v tej sezoni in zasluženo zmagala. Nekajkrat smo se približali, ampak v ključnih trenutkih nismo bili natančni."

Borut Cerar, trener Elektre: "Na nasprotnika smo se dobro pripravili. Fantej so se držali vseh dogovorov in igrali kot ekipa. Ponovno smo pokazali formo, ki nas je krasila v preteklih krogih. Upam, da ta zmaga ni zadnja v prvem delu lige UPC."