25.11.2013 Zmagoslav Žibert, 2657 ogledov, 0 komentarjev
Bridge:

12. odprto mednarodno prvenstvo v bridžu

POKAL MESTA ŠOŠTANJ

Šoštanj - Člani Šaleškega bridge kluba so v Topolšici organizirali že 12. odprto mednarodno prvenstvo v bridžu za pokal mesta Šoštanj.

Tokratnega mednarodnega bridž tekmovanja za Pokal mesta Šoštanj se je v soboto, dne 23. 11. 2013, v mali jedilnici hotela Vesna v Naravnem zdravilišču Topolšica udeležilo 26 parov. O kakovosti in moči turnirja po svoje govori dejstvo, da je od prve štirideseterice uvrščenih na aktualni lestvici razvrstitve najboljših igralcev Bridge zveze Slovenije nastopilo 23 igralcev, med katerimi sta bila kar 2 velemojstra bridža, 4 mednarodni mojstri bridža, 6 mojstrov bridža in 11 mojstrskih kandidatov bridža.

Igralce iz vseh slovenskih klubov in klubov iz Hrvaške in Avstrije je pred začetkom turnirja v imenu glavnega pokrovitelja pozdravil župan občine Šoštanj g. Darko Menih. Tekmovalci so na 12. odprtem parskem mednarodnem prvenstvu odigrali 13 krogov. Proti vsakemu nasprotniku so v posameznem krogu tako odigrali po 2 igri, v katerih so prikazali bogato teoretično znanje v vseh prvinah tekmovalnega bridža tako v licitaciji kot tudi v igri pri izvajanju in v obrambi. Rezultati turnirja so bili obračunani po Mitchell sistemu tako, da za dober rezultat šteje vsak posamezen vzetek. Razlike med najbolje uvrščenimi pari pa so bile kljub temu zelo majhne.

Odločitev o zmagovalcu tekmovanja parov je bila zelo tesna, saj sta se v vodstvu iz kroga v krog menjavala najboljši par NS linije in EW linije. Na koncu sta naslov zmagovalca " 12. odprtega parskega prvenstva v bridžu " za Pokal mesta Šoštanj zasluženo osvojila igralca BK Tivoli iz Ljubljane Barbara Drinovec Drnovšek in Marjan Zadel, ki sta z osvojenimi 401,75 MP točkami na končni lestvici rezultatov za 7 MP točko premagala drugo uvrščeni par Štefan Cimer - Teodor Dobrič, člana BK Kočevje. Tretje mesto sta z doseženimi 394,16 MP točkami osvojila igralca BK Postojna Aleksander Petrov in Mate Gavran, ki je bil pred dvema letoma v paru z Marjanom Zadelom že tudi zmagovalec tega turističnega turnirja.

Takoj za najboljšimi sta se na četrto mesto uvrstila kot najboljši tuji par igralca Marjan Katnić - Boris Kauzlarić ter na peto mesto par Tolja Orač - Ognjen Škreblin. Najstarejša udeleženca turnirja seniorja Jože Groznik in Dušan Vukič sta poskrbela za prvovrstno presenečenje turnirja iz domačega kluba, saj sta osvojila končno 6. mesto. Med ostalimi igralci Šaleškega bridge kluba velja pohvaliti še par Bojan Ambrož - Vincent Grote, ki sta osvojila 12. mesto in precej zaostala za svojimi pričakovanji, saj sta bila prva nosilca turnirja.

Najboljši_domači_par_Jože_Groznik___Dušan_Vukič

Najbolje uvrščena igralca domačega kluba Jože Groznik in Dušan Vukič

Ostali pari domačega kluba so dosegli uvrstitve pod pričakovanji. V drugi polovici lestvice uvrščenih tako najdemo naslednje pare oziroma igralce domačega kluba: igralec Janko Mijoč v paru z Lorandom Dalijem (16. mesto ), Slobodan Kneževič v paru z Gregorjem Kitom ( 21. mesto ), par Viljem Jelen - Alojz Vrenčur ( 23. mesto ), par Irena Jež - Nevenka Confidenti ( 25. mesto ) ter par Mihaela Štiglic - Karel Štiglic ( 26. mesto ).

Rezultati tekmovanja parov " 12. odprtega mednarodnega prvenstva v bridžu " za Pokal mesta Šoštanj kot tudi ostale zanimivosti v zvezi z bridž igro so objavljeni na spletnih straneh Šaleškega bridge kluba http://www.sbk.si/ in Bridge zveze Slovenije http://www.bridge-zveza.si/.

Zaključku uradnega dela tekmovanja, ki je organizacijsko potekal brez večjih zapletov in težav, je v prostorih male jedilnice hotela VESNA sledila še razglasitev rezultatov, podelitev pokalov in praktičnih nagrad. Turistični turnirji kot je bil tokratni že 12. Pokal mesta Šoštanj so tudi priložnost za družabno srečanje z obveznimi analizami najbolj zanimivih bridž iger in je tudi tokrat izzvenelo v duhu besed, ki jih je izgovoril veliki angleški mislec in pisatelj William Somerset Maugham, najbolj znani lobist bridža že v začetku 20. stoletja, in veljajo še danes: " Bridž je najimenitnejša družabna igra, ki si jo je človeški um kdajkoli izmislil! "

Ob uspešni izvedbi letošnjega tekmovanja se zahvaljujemo vsem, ki so to tekmovanje omogočili: Občina Šoštanj, KS Šoštanj, Terme Topolšica, Erico, Rudarski gradbeni programi in Športna zveza Šoštanj.

Rezultati so dosegljivi preko strani BZS:

V tabelarični obliki so prikazani na povezavi:

Rezultati vseh turnirjev, ki jih je organiziral Šaleški bridge klub, pa so razvidni iz naslednje povezave:

Komentarje lahko dodajajo samo registrirani in prijavljeni uporabniki portala.