Od sobote, ko so daljnovod pripeljali do Zavodnja, so pod napetostjo vse transformatorske postaje v občini Šoštanj, saj so agregate iz Zavodnja prestavili višje – v Šentvid. V naši občini še vedno šest transformatorskih postaj napajajo agregati, kar elektro službe rešujejo, želja je, da bi vse uredili do konca tedna. |
Poudariti je še treba, da je nekaj hiš lahko kljub temu še vedno brez dobave električne energije, saj so poškodbe na nizkonapetnostnih vodih. Zaradi tega Elektro Celje poziva vse, ki elektrike nimajo, naj to javijo v njihov center.
Štab civilne zaščite in gasilskega občinskega poveljstva se je v soboto zvečer še zadnjič sestal. Člani PGD Gaberke so odšli na teren tudi v nedeljo, ko so pomagali pri čiščenju Velunje in s tem preprečili, da bi zaradi naplavljenega lesa ta nepredvidljiv hudournik poplavil. Ostala društva tudi niso počivala, saj je bilo po intervenciji, ki je trajala devet dni, očistiti opremo in jo pripraviti za morebitne prihodnje intervenciji. Vsi so se strinjali, da so naredili vse, kar je bilo v njihovi moči. Naredili pa so veliko več, kot je bilo potrebno. Gasilci so pač tisti, na katere lahko računamo 24 ur na dan, sedem dni v tednu.
Občina Šoštanj jim je priskočila na pomoč z nakupom osmih teleskopskih žag in štirih navadnih žag, že v tej intervenciji so bile izjemno uporabne. Izkazalo se je, da gasilcem pri intervencijah koristijo tudi dereze, zato je Občina Šoštanj kupila tudi 48 parov le-teh. Zadnja intervencija je še pokazala, kako uporabne bi bile gozdarske obleke, zato je Občina Šoštanj v sodelovanju z gasilci pristopila tudi k nakupu šestnajstih gozdarskih kompletov in štirih agregatov, po enega bo imelo vsako društvo.
Občina je vsakemu gasilskemu društvu, v naši občini so štiri (PGD Šoštanj – mesto, PGD Topolšica, PGD Gaberke in PGD Lokovica) nakazala 2.000 evrov za povračilo stroškov za porabljeno gorivo v tej intervenciji. |