MamaMia
 Iskanje      Pišite nam
 
Uporabnik: Geslo:     
 Prireditve  Prireditve:
19.06 - 19.06.2013
Računalniška delavnica; Osnove Word-a
19.06.2013 ob 17:00 uri
Z roko v roki
20.06.2013 ob 19:00 uri
Odprtje razstave Feliksa Fruehauta – Sreča
20.06.2013 ob 20:00 uri
Iz življenja žuželk
24.06.2013 ob 18:00 uri
Dan državnosti

 Športne prireditve
20.06 - 20.06.2013
[ostali športi] Lokostrelstvo
24.06.2013 ob 08:00 uri
[rekreacija] Sprehod za zdravje
24.06 - 24.06.2013
[bridge] Redni tedenski turnir
25.06.2013
[planinstvo] Ravenska pot
27.06 - 27.06.2013
[ostali športi] Lokostrelstvo

 Nove spletne strani
Župnija Šoštanj
Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Šoštanj
Gostilna Acman
MKC Šoštanj
Muzej usnjarstva Šoštanj
 Najbolj obiskane
Komunalno podjetje Velenje
Krajevna skupnost Šoštanj
Toplica - center za zdravljenje živali
CISD
Zdravstveni dom Šoštanj

 Mali oglasi
  Trenutno še ni oglasov...

 ANKETA

Ni aktivne ankete!

Prikaži ostale ankete »


 VREME

 Pošlji povezavo 
VSE šport kultura, umetnost gospodarstvo šolstvo
kronika lokalna samouprava turizem, zabava religija splošno

Savinjska pot
17.11 - 18.11.2012, 805 ogledov 

Savinjska planinska pot - SPP je bila odprta 15. 10. 1972 na Homu. Ustanovil jo je...

Pričetek: 17.11.2012
Konec: 18.11.2012
Lokacija: Odhod iz AP Šoštanj ob 7.00
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Matej Kortnik

SAVINJSKA PLANINSKA POT - od Jelševice do Rečice ob Paki, 17.-18. november

Vodnika: Matej Kortnik, Igor Rezman.

Čas hoje: prvi dan 6-7 ur, drugi dan 5 ur.

Zahtevnost: lahka pot. Oprema: za lahke planinske poti (planinski čevlji, udobna oblačila, palice, ... in vse kar še spada zraven)

Cena: 18 €

Prijave: Cvetličarna Nahtigal do petka 16.11 do 15h

Dodatne info. na tel.: 040 328 898 (Matej)

Savinjska planinska pot - SPP je bila odprta 15. 10. 1972 na Homu. Ustanovil jo je meddruštveni odbor za Savinjsko pot, ki deluje pri PD Zabukovica. Pot je vezna in ima 26 obveznih in dve neobvezni točki. Celotna pot je dolga 107 km, čas obhoda pa znaša 40 ur. Pot vodi nad Savinjsko dolino prek razglednih slemen in vrhov, spušča pa se tudi v bolj ali manj globoke prečne dolinice. Pot lahko prehodimo v odsekih, ki so dostopni iz doline tako, da napravimo enodnevne ali dvodnevne izlete. Prva točka SPP je pri Planinskem domu Šentjungert na Gori (gričevje severno od Celja). Od tod se vije po gričevju severno od spodnje Savinjske doline proti zahodu preko Vimperka do Gore Oljke. V tej smeri iz vzhoda proti zahodu nadaljuje tudi, ko se iz doline vzpne nazaj na Dobrovlje, preko Črete vse do Smolnika (1002 m), kjer se obrne proti jugu. Pot v tej smeri prečka Motnik in Zajasovnik in se preko Prvin, kjer se pot obrne proti vzhodu, povzpne mimo doma dr. Franca Goloba na Čemšeniški planini do Črnega vrha (1204 m). Od tod poteka pot v smeri vzhoda po hribovju med Zasavjem in Spodnjo Savinjsko dolino vse do planinskega doma Brnica (jugozahodno od Celja).

Pot bomo nadaljevali tam, kjer smo jo lani končali, v Jelševici pod Trojanami. Od tam se bomo preko Motnika povzpeli na Smolnik, nadaljevali mimo sedla Lipe na Sv. Jošt, se povzpeli še na Tolsti vrh in se nato spustili do cilja našega prvega dne, Doma na Čreti. Drugi dan bomo nadaljevali čez Dobrovlje, se povzpeli na Brezovec in se nato spustili v Letuš. Ne! Ne bomo goljufali, prehodili bomo tudi ravnino do Rečice in tam primerno končali našo dvodnevno potepanje.

Lepo vabljeni na to jesensko potepanje po savinjskih hribih.

 


 

 
 Vreme
Kliknite za vreme
 Oglaševanje
Čarobna hiša zabave
Media Center
Cigrad d.o.o.
Muzej usnjarstva na Slovenskem
MKC Šoštanj
Elektra Esotech na Facebooku
Spletna prodajalna www.copati.com
Sprehajalno-kolesarske poti ob Družmirskem in Velenjskem jezeru
Krajevna skupnost Šoštanj
Oglaševanje na Portalu Šoštanj.info
 
 
    ZGODILO SE JE NA DANAŠNJI DAN (19.06.)
 
19.06.1960  Zgodilo se je … 19. rožnika leta 1960
19. junija leta 1960 je v Šoštanju umrl kipar Ivan Napotnik, doma iz Zavodenj pri Šoštanju. Napotnik, ki še danes velja za enega najboljših slovenskih kiparjev, je oblikoval kamen, bron, mavec in predvsem les. Najštevilnejši Napotnikovi kipi so ženske fig
 

- CIGRAD D.O.O. KOŠARKARSKI KLUB ELEKTRA KRAJEVNA SKUPNOST ŠOŠTANJ KRS ŠOŠTANJ, Z.O.O.
JEZIKOVNA ŠOLA LINGUA MEŠANI PEVSKI ZBOR SVOBODA ŠOŠTANJ MLADINSKI KULTURNI CENTER ŠOŠTANJ MUCA COPATARICA ODBOJKARSKI KLUB ŠOŠTANJ - TOPOLŠICA
PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ ŠBK ŠPORTNA ZVEZA ŠOŠTANJ ŠD ŠOŠTANJ -